Domain Hosting

Domain Hosting

Domain Nedir ?

Domain (alan adı) internet üzerinde kelimelerin ya da rakamların tescil edildiği isimlerdir. Web sitelerinin bir isimler yani alan adı adresleri olmak zorundadır. Örneğin vertayazilim.com ve vertahosting.com bir domaindir ve bu domain dns protokolü ile bir hosting hizmetine bağlanır ve ip adresleri üzerinden yayın yapar. Her web sitesinin bir domaini olmak zorundadır. Domain olmazsa web siteleri sadece ip adresleri üzerinden çalışabilir bu da çok fazla tercih edilen bir sistem değildir.

Hosting Nedir ?

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişilebilir olmak zorundadır.

Size gece 02:00' te bile bilgisayarınızdan www.vertayazilim.com adresine girdiğinizde web sitesi karşınıza geliyorsa o anda sizin bilgisayarınız bizim sunucumuza bağlanıp bizim sitemize ait olan dosyaları sizin bilgisayar ekranına taşıyor demektir. İşte bunun için sunucuların sürekli açık ve internete bağlı olmaları gerekir.

Sunucular datacenter dediğimiz özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda sürekli bir sistem mühendisi, jeneratör, klima, metro internet (yüksek hızda internet) olması gerekmektedir. Tüm bu materyaller bir araya geldiğinde sunucu ve hosting hizmeti sağlanmış olmaktadır.

Neden Verta Hosting !

 • SSD Teknolojisi Kullanıyoruz !
  Tüm sunucularımızda SSD diskler kullanılmaktadır. Raid 6 mimarisi üzerine yapılandırılmış SSD diskler ile hem yüksek performans hemde yüksek veri güvenliği sağlanmaktadır.
 • Sunucularımız Türkiye'de ! 
  Türkiye lokasyon sunucular (İstanbul/Radore veri merkezi)
 • Türkçe En Güncel Kontrol Paneli !
  Plesk 12.5 Türkçe Kontrol Paneli
 • En Güncel Microsoft İşletim Sistemi !
  Microsoft Windows Server 2012 işletim sistemi

Bizden Teklif Almadan Son Kararınızı Vermeyin !

Bireysel ve Kurumsal Yazılım Çözümleri Alanında 6 yıllık sektör tecrübemiz ile profesyonel hizmet vermekten memnuniyet duyarız !

Teklif Formu