X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
USD

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıAlan Adı YönetimiDomain Nasıl Alınır

Domain Nasıl Alınır

Domain almak için ilk önce domain sorgulaması yapmalısınız. Almak istediğiniz domain adı daha önce bir başkası tarafından alınmış olabilir. Bunu domain alacağınız firmada sorgulatabilirsiniz. Daha önce alınmış olan bir alan adını satın alamazsınız. Ancak boşta olan bir alan adını satın alabilirsiniz. Domiain sorgulaması için tıklayınız.

Alan adlarınız 1 yıl ile 10 yıl süreyle satın alabilirsiniz. Süresi dolan alan adına ödeme yapmadığınız durumda alan adınız askıya alınır ve size ek süre tanınır. Bu süre içinde alım yapmazsanız alan adınız satışa çıkartılır. Bu yüzden markalaşmış alan adınızı bir başkasına kaptırmak istemiyorsanız alan adınızı süresi geldiği zaman ödemesini yapıp yeniden satın almalısınız.

Alan adı fiyatları uzantıya göre değişiklik göstermektedir. Com uzantılı alan adları 10 dolara satılırken xyz uzantılı alan adlarını 1 dolara satın alabilirsiniz. Alan adlarını her yıl düzenli olarak ödeme yaparak süresini uzatmalısınız. Alan adları kiralık isimlerdir. Size ömür boyu verilmez. 10 yıla kadar bir ismi kiralayabilirsiniz. 10 yıl sonra dilerseniz bir 10 yıl daha alan adını kiralayabilirsiniz. Kiralamada öncelik her zaman sizindir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(306 defa görüntülendi. / 3 kişi faydalı buldu.)

Top