X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
USD

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıHostingHosting Çeşitleri Nelerdir?

Hosting Çeşitleri Nelerdir?

Hosting hizmet çeşitleri kurmak istediğiniz web sitesine göre değişir. Kişisel blog sitesi kurmak istiyorsanız temek özelliklere sahip normal hosting hizmeti sizin için yeterlidir. E-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız daha profesyonel bir hosting hizmetinden faydalanmalısınız. Hosting çeşitleri şunlardır:

  • Paylaşımlı hosting: Hosting sağlayıcıları birden fazla kullanıcıya kaynak paylaşımı yapar. Aynı hosting hizmeti üzerinde birden çok web sitesi kurabilirsiniz. Pek çok sağlayıcı sınırsız trafik hosting hizmeti sunar. Bu sayede kullanım miktarınız artsa bile ek maliyetle karşılaşmazsınız.
  • VPS sanal sunucu: Özel bir sunucu ile birbirinden bağımsız sanal makinelere bölünmüş sunucu çeşididir. Donanım paylaşımlı kullanıldığı için, sanal sunucunun fiyatı decide sunuculara göre daha düşüktür. Bu sunucunun en önemli avantajı, VPS garantili kaynaklara sahiptir. Başkalarıyla paylaşılmaz. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Paylaşımlı hostinge göre daha fazla kontrole ve esnekliğe sahiptir.
  • WordPress Hosting: WordPress dünyada en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. Kullanıcılar özellikle wordpress odaklanmaktadır. Bu sunucu ile kullanıcılar SSD diskleri, nginx sunucuları gibi sistemleri kullanarak otomatik güncelleme ve yedekleme yapabilir. Bu sistem aynı zamanda web sitenizin güvenliğini sağlar.
  • Dedicated sunucu: Tek bir kullanıcı için özel olarak ayrılmış fiziksel makine ve bilgisayarlara decide sunucu denir. Kullanıcı bant genişliği, disk alanı, aylık trafik kullanımı gibi tüm kaynakları tek başına kullanır. Bu sunucular özellikle trafik hacmi büyük yüksek olan web siteleri için idealdir. Dosya yükleme ve indirme ihtiyacı fazla olan web siteleri için idealdir.
  • Kurumsal Hosting: Kolay kullanılabilen bir cpnalei vardır. Vsp gücü ve performansı üst seviyededir. Kurumsal hosting kullanıcılarına hızlı işlemci ve yüksek bant genişliği imkanı sunar. Yüksek bir ram gücüne sahiptir. Bu hostingi genelde e-ticaret sitelerinde kullanılır.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(544 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top