X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
USD

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıHostingEn uygun hosting hizmetini nasıl se...

En uygun hosting hizmetini nasıl seçebilirim?

En uygun hosting hizmetini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar şunlardır:

  • WEB ALANI: Web sitenizi barındırmanız için sunucu üzerinde size ayrılan yer web alanıdır. Web alanını dikkatli analiz edin. Çünkü her hosting planı farklı miktarda size web alanı sunar. GoDaddy’nin ekonomik hosting paketi size 100 gb alan sunar.
  • EPOSTA HESAPLARI: Hosting planınız kapsamında oluşturabileceğiniz e posta hesap sayısını ifade eder. Genelde 1 ile 10 arası farklı hesaba izin verilir. Gelişmiş planlarda bu sayı sınırsızdır.
  • KONTROL PANELİ: Web sitenizi kolay yönetebileceğiniz bir kontrol paneli olmalıdır. Bu panel üzerinde eposta oluşturabilir, uygulamaları yükleyebilir, alan adınızı yönlendirebilirsiniz. Hosting sağlayıcılarının çoğunluğu cPanel veya Plesk hizmeti sunar.  Bu ikili piyasadaki en iyi kontrol panelleri olarak bilinir. Hosting sağlayıcıları size kendi kontrol panelini sunabilir.
  • AYLIK TRANSFER (TRAFİK) Aylık transfer web sitenizin bir ay içerisinde kullanıcılara aktaracağı veri miktarıdır. Bir web sitesi 10 KB’likse ve 2 kullanıcı tarafından ziyaret edilirse 20 KB’lık transfere ihtiyacınız olacaktır. Ziyaretçi sayınız 10 olduğunda bu miktar 100 KB olur.
  • VERİ TABANI: Paylaşımlı hostinglerde kaç adet veri tabanı oluşturabileceğinizi kontrol etmeniz çok önemli. Bu miktar aynı sunucu üzerinde kaç web sitesini barındırabileceğinizi belirtir. Rakamlar seçtiğiniz hosting hizmetine bağlı olarak bir veri tabanından ya da sınırsız veri tabanına kadar değişir.
  • ERİŞEBİLİRLİK GARANTİSİ: Hosting sağlayıcıları web sitenizin zamanın %99,5 veya %99,99’unda erişilebilir olacağı garantisi verir.  Bu bilgiler hosting planlarının ürün açıklaması kısmında yer alır. Hizmet seviyesi anlaşması hakkında bilgi isteyin. Bazı hosting sağlayıcıları garantiledikleri hizmeti vermediklerinde geri ödeme yaparlar.
  • TEKNİK DESTEK: İyi bir hosting hizmetinde en önemli unsur hiç kuşkusuz söz teknik destek konusudur. Web siteniz bilinmedik nedenlerle erişilemez hale gelirse konuyla ilgili hızlı geri dönüşüm alacağınız teknik desteğe ihtiyacınız var. Sizinle aynı dili konuşan biriyle iletişime geçip sorunu çözmeniz gerekir.
  • FİYAT: Firmanın size verdiği hizmet uygun fiyatlı olmalıdır. Web sitenizin hosting giderine bir servet ödememeniz gerekir. Fiyatları iyi analiz edip size uygun fiyat veren sağlam firmalarla çalışmalısınız.

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(235 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top